NAUJIENOS, AKTUALIJOS

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gruodžio 19 d. vakarą Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė rinkosi į adventinę vakaronę. Siekiant gilesnio tarpusavio bendravimo, tėvai su vaikais pakviesti pabūti kartu, skirti laiką sau, savo artimiesiems bei atrasti, kuo svarbus didžiosios metų šventės laukimo metas. Vakaronės dalyvius gražiomis dainomis ir žodžiais pasveikino Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“, vadovaujamas Zitos Baniulaitytės. Vadovė paragino tėvus ir vaikus perprasti, puoselėti lietuvių liaudies tradicijas. Susirinkusieji kartu su ansambliu prisiminė liaudies papročius, spėjimus, dainavo adventines dainas, minė mįsles, išbandė Kūčių vakaro burtus. Vakaras šokant ratelius prabėgo nepastebimai. Vakaronės pabaigoje visą bendruomenę, svečius pasveikino ir pakvietė vaišintis direktorė Dainora Šeižienė. Vakaronėje patirta jaukių, džiugių akimirkų, visus lydėjo bendrystės jausmas.

Silva Mažeikytė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Vida Gadliauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

NAKTIES STEBUKLAS

 Kalėdos – šventas laikotarpis, kuris savo šviesa nutvieskia kiekvieno iš mūsų gyvenimą, prasklaidydamas niūrias mintis. Nesvarbu, kokio jūs esate amžiaus, kokia jūsų didžiausia svajonė ir kiek kartų nedrįsote savęs atiduoti stebuklams į rankas, Kalėdų dvasia to neklausia, ji tiesiog keliauja pas visus ir teikia galimybę gyventi kitaip, tikėti tuo, kas atrodo neįmanoma. Kai gatvės bus nuklotos švytinčiu baltumu, medžių šakos links nuo puraus sniego, o vaikai jau bus grįžę į šiltus namus po linksmybių kieme, išeikite iš namų ir atsiduokite žiemos vėsai, kuri jus mielai priims. Aš tikiu, kad Jūs išgirsite Kalėdų senelio juoką, nykštukų pakuojamų dovanų šnaresį ir pakinkytų elnių pėdų trypčiojimą. Jūs pažinsite savyje tą pačią šv. Kalėdų dvasią, su kuria vaikystė buvo stebuklinga. Tai supratę jūs būsite laimingi! Tai - laikas, kai apžvelgiame per metus savo nuveiktus darbus. Labai malonu, kai tais darbais galima pasidžiaugti ir pasidalinti su visais.

Žvelgiant į nueinančius 2019-uosius metus, norėtųsi pasidžiaugti daugiau kaip pusmetį Palangos lopšelyje- darželyje ,,Pasaka“ vykusia saviraiškos programa ,,Žaislų paslaptys“. Programą, į kurios įgyvendinimą įsitraukė bemaž 200 Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir 20 pedagogų, parengė Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka“  mokytojos Viktorija Paulauskienė, Kristina Motiejauskaitė, Vita Bernatavičienė ir meninio ugdymo mokytoja Banga Gabriolaitė.

Įgyvendinant ,,Žaislų paslaptys“ programą, įstaigos ugdytiniai dalyvavo meninėje edukacinėje programoje „Lėlių teatro magija“. Tai interaktyvi lėlių teatro istorija vaikams, kurios metu vaikai iš paprasto popieriaus lapo patys susikūrė po lėlę, sužinojo, kaip jai suteikti gyvybę ir sukurti spektaklį. Pagrindinis programos personažas atskleidė svarbiausius lėlių teatro istorijos bei raidos momentus, padėjo atrasti lėlių teatro kūrybinius principus ir pajausti teatro magijos galią.

Įstaigos „Bitučių“ ir „Rudnosiukų“ grupės vaikai kartu su tėveliais gamino sensorinius žaislus, kurių pagalba vaikai žaisdami lavino smulkiąją motoriką.

Visuotinio tėvų susirinkimo metu „Žaislą kuriame kartu“ tėveliai kartu su vaikais galėjo pasigaminti žaislą. Jiems talkino Palangos moksleivių klubo neformaliojo ugdymo mokytojos Diana Rakauskienė ir Diana Šeduikienė.

Tėveliai ir pedagogai dalyvavo foto nuotraukų parodoje „Žvilgsnis į senelių žaislų dėžę“. Buvo skelbiama akcija „Žaislai atranda naujus namus“, jos metu surinkti žaislai keliaus pas Palangos miesto socialinių paslaugų centro globojamas šeimas.

Programą apibendrino gruodžio 6 dieną vykęs baigiamasis renginys – muzikinė pasaka ,,Nakties stebuklas“. Naktį, kai visas pasaulis sapnuoja spalvotus sapnus, žaislai atgyja ir prabyla muzikos kalba. Vaikai, jų tėveliai ir pedagogai kartu šoko, dainavo ir smagiai atsisveikino su saviraiškos programa ,,Žaislų paslaptys“. Jei mokate žaisti ir paslapčia galite net pasikalbėti su savo mylimiausiais žaislais, tada tikrai žinote, kad šis pasaulis - pats nuostabiausias Jūsų gyvenime. Visai nesvarbu kiek Jums metų. Anot Neringos Lapinskienės ,,žaiskit, dainuokit, svajokit“. Tikėkime stebuklais ir būsime laimingi.

Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“

vyresnioji mokytoja Viktorija Paulauskienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019 m. gruodžio 11 d. Palangos Kurhauzo salėje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ I-asis, savivaldybės, etapas, kurį vertino vertinimo komisija: Vygantas Rekašius, VšĮ „Palangos orkestras“ vadovas, komisijos pirmininkas, Diana Šeduikienė, Palangos moksleivių klubo etninės kultūros mokytoja metodininkė, vaikų ansamblio „Kikilis“ vadovė, Loreta Žulkuvienė, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokytoja metodininkė. Dalyviai iš Palangos miesto lopšelių-darželių, mokyklų pristatė koncertines programas iš trijų laisvai pasirinktų dainų. Vertinimo komisija vertino konkurso dalyvių vokalinius duomenis, artistiškumą, sceninę kultūrą. Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ solistė Saulė Gabriolaitė atliko Ingos Šeduikienės dainą „Voverytės grybai“, Aušros Malinauskienės ir Kazio Jakubėno - ,,O tai šitaip, o tai taip“, Jono Švedo - ,,Gaidys“. Džiaugiamės smagiu pasirodymu.

 

Gruodis – advento pradžia. Ramybės, susikaupimo, vilties ir gėrio metas. Tiek maži, tiek dideli laukiame šv. Kalėdų. Kad sukurtume jaukią laukimo nuotaiką, ,, Rainiukų“ grupėje apsilankė Adelės ir Agotos artimieji. Mama Erika parodė ir papasakojo vaikams iš ko ir kaip daromas advento vainikas. Agotos seneliai p. Baguckiai ir tėtis Edmundas paskaitė pasaką apie mažą angeliuką, darantį gerus darbus. Taip pat vaikams papasakojo ir apie žvakių reikšmę. Paskui visi sėdo daryti popierinius angelėlius, kuriais papuošė grupės eglutę. Ačiū Jums tėveliai už gerą ir jaukią sukurtą grupės atmosferą.

 Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vida Gadliauskienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 28 dieną vyko draugiškos tarp grupių: ,,Bitutės“, ,,Rainiukai“ ir ,,Paukšteliai“ futboliuko varžybos. Šią proga buvo pakviesti Palangos FK ,,Gintaras“ jaunieji futbolistai: M. ir J. Alksniai ir A. ir V. Sabaliauskai. Berniukai parodė ir pakvietė padaryti mankštą prieš varžybas. Paskui parodė pagrindinius varymosi ir perdavimo kamuolio elementus. Varžyboms teisėjavo Aurimas ir Matas, o komandoms padėjo Vaidotas ir Joris. Salėje vyravo teigiamos emocijos. Futbolistus drąsino ir palaikė šauni sirgalių komanda. Ugdytiniai žaisdami futbolą patyrė daug džiugių emocijų.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Vida Gadliauskienė ir Kristina Motiejauskaitė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,,Kurkime grožį kartu“

Palangos lopšelis-darželis ,,Pasaka“, lapkričio 14 dieną, visus ugdytinių tėvelius kvietė į visuotinį tėvų susirinkimą. Susitikime dalyvavo Palangos miesto Švietimo pagalbos specialistė psichologė Vilma Kalninienė, kuri pristatė pranešimą apie vaikų bei tėvų bendravimą ir bendradarbiavimą. Labai dėkojame Palangos moksleivių klubo mokytojoms, Dianai Rakauskienei, bei Dianai Šeduikienei, kurios  maloniai sutiko bendradarbiauti įgyvendinat saviraiškos programą ,,Žaislų paslaptys“, kurią įgyvendina  meninio ugdymo mokytoja Banga Gabriolaitė, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Viktorija Paulauskienė, Vita Bernatavičienė, bei priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Motiejauskaitė. Tada tėvelių laukė smagioji dalis. Tėveliai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Žaislą kuriame kartu“, kurio metu galėjo patys pasigaminti medžiaginę lėlytę, ją dekoruoti, ir pajusti, kad maži ir tokie paprasti dalykai, teikia tiek džiaugsmo, bei gražių emocijų.

Kristina Motiejauskaitė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 16 diena minima kaip Tarptautinė tolerancijos diena.  ,,Rainiukų“ grupės vaikai su mamomis Ilona ir Inga darė švyturį. Mama Ilona, vaikams papasakojo, kad švyturys – kelią rodantis spindulys į uostą laivams. Kad mes dideli ir maži  turim būti , kaip tas švyturys tolerantiški kitiems, nesvarbu kokios jie būtų išvaizdos, tautybės ar rasės. Ugdytiniai noriai piešė save ir draugą, spalvino, klijavo švyturį, kuris papuošė įstaigos koridorių.

   Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vida Gadliauskienė

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,,Rainiukų“ grupės ugdytiniai apie supantį pasaulį, įvairius reiškinius susipažįsta netik vartydami įvairias knygas, bet ir atlikdami įvairius bandymus bei eksperimentus. Savo žiniomis ir atliktais bandymais su mėlynuoju kopūstu bei rašalu ,,vulkanas po vandeniu“ , grupės atstovai ,,Smalsučiai“  pasidalino lopšelyje – darželyje ,,Žilvinas“ renginyje ,,Pažink, atrask, patirk“. Ten vaikai buvo pakviesti atlikti bandymus su mandarinais, magnetu, spalvomis. Pasukti galveles teko atliekant užduotį su robotukais-bitutėmis. Dalyvaudami renginyje vaikai ne tik patyrė daug džiugių emocijų, bet ir praplėtė žinias. 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vida Gadliauskienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šventė „Saulės zuikutis“

 Birželio 3 d. vasaros pradžios ir Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga vaikus, darželio bendruomenę pasveikino personažai: Bitė (aukl. S.Mažeikytė) ir Varna (aukl. V. Murauskaitė). Vaikai, ieškodami Vasaros, „traukinuku“ „keliavo“ į mišką, pievą, nuotaikingai šoko ir dainavo daineles.Visiems besilinksminant, trumpam užsukęs pamatyti vasarą, iš karščio leipstantis Kalėdų senelis (aukl. D. Kisielienė) buvo laimingas, kad pamatė vasarą pievoje kartu su vabaliukais, žaidimų aikštelėje kartu su linksmais vaikais. Visi linksmai sušoko Draugystės šokį. Bitė ir Varna  pakvietė visus darželio vaikus piešti savo vasaros svajones, pūsti muilo burbulus ir palinkėjo spalvingų svajonių, plačių šypsenų, gerų draugų, nerūpestingų linksmybių.

 Auklėtoja Silva Mažeikytė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Gegužės 13 - 17 dienomis, mūsų darželyje buvo organizuota sveikatos savaitė „Sveiki vaikai - laimingi tėvai“.  Tai yra linksma ir nuotaikinga šventinė savaitė.  Visos savaitės metu, per įvairias veiklas, vaikai buvo skatinami kuo daugiau judėti. Pirmadienio rytas prasidėjo aktyvia sveikatingumo mankšta su sporto trenere Živile. Dalyvavome akcijoje „Šimtas žingsnelių aplink darželį“. Vakare vaikams ir jo draugams, mamai, tėčiui buvo organizuoti žaidimai, estafetes, visi turėjo galimybę išbandyti savo gebėjimus pučiant muilo burbulus ne tradicinėmis priemonėmis.   

        Kitomis dienomis vyko veiklos, lavinančios vienus ar kitus vaikų įgūdžius: rankų plovimo, to mažuosius mokė priešmokyklinio amžiaus vaikai; sveikatos priežiūros specialistė Laura su vaikais diskutavo  apie sveiką gyvenseną, fizinio aktyvumo naudą mūsų organizmui. Ypač vaikams patiko sveikatos valandėlė „Man skanu kai pats gaminu“,  kurios metu patys gaminosi sveikuoliškus sumuštinius, vaišinosi žolelių arbata,  panaudojant maistinius augalus iš gamtos, sodo, daržo. Lauke su kreidutėmis, guašu ant plėvelės vaikai piešė sveikatai naudingus produktus. Priešmokyklinių grupių vaikai surengė parodą „Sveikatai palanki maisto lėkštė“. Kas dieną vaikai žaidė įvairius judriuosius žaidimus.  Juk judrūs žaidimai, ne tik skatina būti fiziškai aktyviems, bet tuo pačiu vaikams suteikia daug teigiamų emocijų. Labai smagu, kad į veiklas įsijungė ir tėveliai. Po fiziškai aktyvios savaitės penktadienis buvo skirtas visiškam atsipalaidavimui. Visus pakvietėme į šventinį koncertą „Aš, tėtis ir mama esame sveika šeima“.

Auklėtoja Vita Bernatavičienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saulė šypsosi pro langą

Spinduliais parėmus dangų.

Klega paukščiai, gėlės kvepia

Puošdamos Velykų taką.

Vėl pavasaris pas mus.

Laikas puošti margučius.

             Balandžio 23 d. 10 val. visus lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikučius ir bendruomenę Velykų Bobutė sukvietė į šventinį Velykų rytmetį. Susirinkę salėje pasijuto tarsi patekę į pavasarininį kiemelį, kuriame žaliavo žolytė, žydėjo gėlės. Kiemelio šeimininkė višta niekaip negalėjo surasti savo viščiuko. Vaikai jai padėjo. Višta nusivedė smalsų viščiuką pas Velykų Bobutę į svečius. Velykų Bobutė maloniai priėmė svečius ir papasakojo visiems apie Velykų šventę ir jos papročius. Vaikai minė mįsles, sakė patarles, lalavo, dainavo. Velykų Bobutė pakvietė vaikus į kiemą pažaisti, pasisupti ir paridenti margučius. Višta su viščiuku pasiūlė vaikams nupiešti velykinius margučius.

Renginio organizatorės:

Ikimokyklinio ugdymo auklėtojos:

Valdonė Mauricienė,

Vilma Murauskaitė,

Dovilė Kisielienė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

             Lopšelis-darželis „Pasaka“ pripažintas saugiausiu darželiu Palangos mieste. 2019 m. balandžio 9 d. vykusiame „2019m. saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ konkurse laimėta I-oji vieta Palangos mieste. Sekantis etapas – Klaipėdoje. Tikimės pripažinimą atvežti ir iš ten.

      Sveikiname priešmokyklinio amžiaus grupės „Rainiukai“ konkurso dalyvius ir dėkojame juos paruošusiai auklėtojai Vidai Gadliauskienei.

Irma Kuojienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paminėjome Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventinėje eisenoje ,,1990 žingsnių atkurtai Lietuvai” dalyvavo ir ,,Pasakos” bendruomenės atstovai.

Mūsų nepriklausomybė yra ir bus didžiausia vertybė. Linkiu visiems kartu kurti laisvą Lietuvą, kurioje gyvens, žais, mokysis, dirbs, mylės, džiaugsis laisvi mūsų vaikai. Branginkime ir saugokime savo laisvę ir nepriklausomybę.

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Jei nebėgsi, išvarysim,

Su botagais išbaidysim!

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Tai viena iš savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi.

Tad lopšelio-darželio „Pasaka“ „Rudnosiukų“ ir „Boružėlių“ grupės vaikučiai jau prieš savaitę su auklėtojomis ruošėsi šiai šventei: darė kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų. Šventės dieną vieni tapo velniais, kiti čigonais, raganomis ar kitais tradiciniais Užgavėnių personažais. Didžiulis persirengėlių būrys sugužėjo į salę. Persirengėliai linksmai sukosi rateliuose, prašė blynų dainuodami „Mes žydukai Lietuvos, norim blynų ir kavos. Su trenksmu buvo išvyta žiema. O dainomis, žaidimais, skambia muzika buvo pasitiktas pavasaris!!!

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka“

ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Viktorija Paulauskienė,

ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Valdonė Mauricienė

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vasario 11-15 dienomis maloniai kviečiame į

Palangos l/d „Pasaka“ vaikų kūrybinių darbų parodą „Aš myliu Lietuvą“

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, Vasario 16-ajai, paminėti.

Paroda vyks Palangos miesto vaikų bibliotekoje, Vytauto g.59.

Parodos organizatorės: auklėtojos Kristina Motiejauskaitė, Vita Bernatavičienė.

 

 

 

 Kalėdos – laukimo, stebuklų, naujos pradžios metas. Tai - laikas, kai apžvelgiame ir įvertiname savo nuveiktus darbus. Labai malonu, kai tais darbais gali pasidžiaugti.

Žvelgiant į nueinančius 2018-uosius metus, norėtųsi pasidžiaugti daugiau kaip pusmetį Palangos lopšelyje-darželyje ,,Pasaka“ įgyvendinta saviraiškos programa ,,Vabalų miestas“. Jos atsiradimą inicijavo nuostabios pedagogės ir kompozitorės Neringos Lapinskienės muzikinė pasaka ,,Vabalų miestas“. Programą, į kurios įgyvendinimą įsitraukė bemaž 200 Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir 20 pedagogų, parengė lopšelio-darželio ,,Pasaka" auklėtojos Viktorija Paulauskienė, Vida Gadliauskienė ir meninio ugdymo mokytoja Banga Gabriolaitė.

Įgyvendinant ,,Vabalų miesto“ programą, lopšelio-darželio ,,Pasaka" ugdytiniai kartu su tėveliais apsilankė bitininkų ūkiuose, dalyvavo edukacinėse išvykose į botanikos parką, Palangos gintaro muziejų, apžiūrėjo gintaro inkliuzus, susipažino su gintaro savybėmis. Keramikės I. Šypalės paskatinti lipdė įvairius vabalus iš molio, kuriais papuošė įstaigos erdvę. Į pažintį su vabalais noriai įsitraukė visa įstaigos bendruomenė. Nustebino tėvelių kūrybiškumas ir išmonė gaminant vabalus iš antrinių žaliavų. Maloniai džiugino įstaigos administracijos, auklėtojų ir tėvų pastangos kuriant lauko edukacines erdves. Taip atsirado Rojaus vabalų viešbutis, Kirmėlaitės Loretos daržas, Bitės Ritės atradimų laboratorija ir daug kitų - netikėtų, bet labai įdomių erdvių, praturtinančių ikimokyklinio ugdymo programos gamtamokslinę sritį nauju turiniu ir požiūriu.

Bendradarbiaujant su kitomis Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, buvo suorganizuota priešmokyklinio amžiaus vaikų viktorina ,,Kaip gyvena vabzdžiai“. Joje vaikai galėjo pademonstruoti įgytas žinias apie vabalus, atlikti įvairias praktines užduotis.

Programą apibendrino gruodžio 7 dieną vykęs baigiamasis renginys – muzikinė pasaka ,,Vabalų miestas“. Vaikai, jų tėveliai ir pedagogai kartu šoko, dainavo ir smagiai atsisveikino su saviraiškos programa ,,Vabalų miestas“. Tačiau atsisveikino tik formaliai, nes programos metu sukurtos edukacinės erdvės ir pažadintas gamtamokslinis tyrinėjimo jausmas turėtų dar ilgai skatinti vaikų smalsumą, kūrybiškumą, saviraišką, norą eksperimentuoti ir taip darytų gyvenimą spalvingą ir įdomų.

 

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka"

meninio ugdymo mokytoja Banga Gabriolaitė

 

 

 

 

 

Balandžio 5 dieną Palangos miesto sporto arenoje įvyko II-os Lietuvos Mažųjų Žaidynės. Trečius metus dalyvauja ir trys Palangos miesto lopšeliai – darželiai. Skambant muzikai, žaidynių dalyviai žygiavo apie salę ir išsirikiavo prie starto linijų. Žaidėjus pasveikino lopšelio-darželio ,,Pasaka“ palaikymo komanda ,,Pumpurėliai“ vadovaujama auklėtojos Laimos Zubienės. Sveikinimo žodį tarė Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Nijolė Vargonienė ir lopšelio-darželio ,,Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė. Buvo pristatyti  teisėjai, kurie teisėjavo varžyboms. Mažuosius žaidėjus aplodismentais, šūksniais palaikė sirgaliai. Atliekant estafetes visus stebino mažųjų sportininkų azartas, greitumas, vikrumas. Žaidynėse dalyvavusioms komandoms buvo įteikti projekto organizatorių diplomai ir marškinėliai. Darželio „Pasaka“ vaikų komanda šiose varžybose iškovojo II-ąją vietą. Mažųjų žaidynėse svarbu ne tik laimėti, bet ir dalyvauti. Džiaugiamės, kad ikimokyklinės įstaigos įsitraukia į sveikatos stiprinimo projektus. Lietuvos Mažųjų Žaidynes organizuoja ir remia Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir Lietuvos Tautinis Olimpinis komitetas.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vida Gadliauskienė

 

 2018 m. kovo 9 dieną Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“  vyko Lietuvos mažųjų žaidynės I etapas,  „Miško laukymės sporto žaidynės“. Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ organizatoriai yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).  Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinanti prigimtinį judėjimo poreikį, skatinti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Renginys prasidėjo linksma muzika, sirgaliai plojo, į salę  bendrai linksmai mankštelei įžygiavo visi miško gyventojai. Estafetėse rungėsi „Ežiukai“ ir „Rainiukai“ (5-6 metų), „Rudnosiukai“ ir „Nykštukai“ (6-7 metų) ugdytiniai. 1 estafetė „Paslaptingas miško takelis“ - bėgimas su kliūtimis. Peršokti kliūtį, įlipti į lanką, perversti per save, apibėgti bokštelį. 2 estafetė „Kengūrų lenktynės“- nušuoliuoti ir paršuoliuoti su kamuoliu tarp kelių. 3 estafetė „Aštuonetukas“- su lazdele apibėgti du bokštelius. 4 estafetė „Rieda, rieda obuoliukas“- kamuolio ridenimas tarp kojų. Kamuolys ridenamas tarp kojų, paskutinis gavęs kamuolį bėga aplink bokštelį, grįžęs stoja į eilės priekį, visi žengia žingsnį atgal, vėl ridena kamuolį tarp kojų. 5 estafetė  „Tunelis“ - lįsti pro tunelį su lazdele, apibėgti bokštelį, grįžti, perduoti lazdelę draugui.

Vaikai aktyviai dalyvavo visose rungtyse. Visi greitai, vikriai, ir linksmai įveikė visas kliūtis. Estafetėse vaikai pademonstravo  šoklumo, vikrumo, greitumo, ištvermingumo ir draugiškumo įgūdžius atliekant linksmas estafetes.

Linksmai pasportavę, pasisėmę gerų emocijų visi dalyviai buvo  apdovanoti „Lietuvos mažųjų žaidynių diplomais ir sveikuoliškomis dovanėlėmis.

Po I-ojo „Lietuvos mažųjų žaidynių“ etapo mūsų įstaigoje, bus sudaryta viena rinktinė komanda, kuri atstovaus mūsų įstaigą II-ąjame šių žaidynių etape – Palangos miesto atkrentamosiose varžybose.

 Straipsnį parengė:

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vita Bernatavičienė

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Viktorija Paulauskienė

 

  Lietuva-Tėvynė Mūsų!

Tėvynė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

padėka_atmintis_gyva_nes_liudija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pateiktis1 

KAD ŽIEMA NEPRAILGTŲ

Veržiamės vis pirmyn….. tolyn. Kartais net nepastebime mus supančios erdvės. Vėl baigiasi metai. Gruodis – mėnuo, kai grožimės šerkšnu pasidabinusiais medžiais, sniego patalu užsiklojusia žemele. Gamta šiais metais šio įstabaus grožio pagailėjo, bet mes tikime ir laukiame…..Paskutinis metų mėnuo atneša pasikeitimų ne tik į gamtą, bet ir į kiekvieno mūsų sielą. Tai gražus, ramybę nešantis metas, pripildytas paslaptingos adventinio laukimo nuotaikos. Mes ieškome šilumos ir jaukumo, ramybės, šviesos ir saugumo.

Adventas – rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas. Gruodžio 8 dieną ,,Rudnosiukų” grupės ugdytiniai ir jų tėveliai susirinko į meninės saviraiškos ir kūrybiškumo ugdymo užsiėmimą. Kartu su mumis buvo lektorė ,,Gintarinių Kalėdų”sumanymo autorė Jolanta Liutikienė, kuri pristatė Kalėdinio žaisliuko kūrimo technologiją. Užsiėmimo metu vaikai kartu su tėveliais kūrė Kalėdinį eglutės žaisliuką, puošė natūraliais gintaro gabalėliais. Smagu, kai tėveliai kartu su savo vaikais noriai dalyvauja, leidžia laiką kartu, dalinasi patarimais, grožisi vienas kito pagamintais žaisliukais, kuriais vėliau puoš savo namus, dovanos artimiems žmonėms. Labai džiaugiamės, kad vaikučiai ir jų tėveliai galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, džiugią laukimo nuotaiką. 

Esame dėkingi Palangos miesto savivaldybei ir asociacijai „Ateities specialistų klubas“ už šį edukacinį užsiėmimą, kuris jungia šeimas. Ačiū visiems popietės dalyviams už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka"

 priešmokyklinio ugdymo pedagogė Viktorija Paulauskienė

 

 Kviečiame dalyvauti parodoje (parsisiųsti)

 

 LT00117 Palanga, tel.: 8-460-54586, 8-616-00889, faks. 8-460-54586, el.p. mdpasaka@gmail.com