Palangos lopšelis-darželis "Pasaka"


NAUJIENOS, AKTUALIJOS

   

Balandžio 5 dieną Palangos miesto sporto arenoje įvyko II-os Lietuvos Mažųjų Žaidynės. Trečius metus dalyvauja ir trys Palangos miesto lopšeliai – darželiai. Skambant muzikai, žaidynių dalyviai žygiavo apie salę ir išsirikiavo prie starto linijų. Žaidėjus pasveikino lopšelio-darželio ,,Pasaka“ palaikymo komanda ,,Pumpurėliai“ vadovaujama auklėtojos Laimos Zubienės. Sveikinimo žodį tarė Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Nijolė Vargonienė ir lopšelio-darželio ,,Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė. Buvo pristatyti  teisėjai, kurie teisėjavo varžyboms. Mažuosius žaidėjus aplodismentais, šūksniais palaikė sirgaliai. Atliekant estafetes visus stebino mažųjų sportininkų azartas, greitumas, vikrumas. Žaidynėse dalyvavusioms komandoms buvo įteikti projekto organizatorių diplomai ir marškinėliai. Darželio „Pasaka“ vaikų komanda šiose varžybose iškovojo II-ąją vietą. Mažųjų žaidynėse svarbu ne tik laimėti, bet ir dalyvauti. Džiaugiamės, kad ikimokyklinės įstaigos įsitraukia į sveikatos stiprinimo projektus. Lietuvos Mažųjų Žaidynes organizuoja ir remia Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir Lietuvos Tautinis Olimpinis komitetas.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vida Gadliauskienė

 

 2018 m. kovo 9 dieną Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“  vyko Lietuvos mažųjų žaidynės I etapas,  „Miško laukymės sporto žaidynės“. Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ organizatoriai yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).  Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinanti prigimtinį judėjimo poreikį, skatinti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Renginys prasidėjo linksma muzika, sirgaliai plojo, į salę  bendrai linksmai mankštelei įžygiavo visi miško gyventojai. Estafetėse rungėsi „Ežiukai“ ir „Rainiukai“ (5-6 metų), „Rudnosiukai“ ir „Nykštukai“ (6-7 metų) ugdytiniai. 1 estafetė „Paslaptingas miško takelis“ - bėgimas su kliūtimis. Peršokti kliūtį, įlipti į lanką, perversti per save, apibėgti bokštelį. 2 estafetė „Kengūrų lenktynės“- nušuoliuoti ir paršuoliuoti su kamuoliu tarp kelių. 3 estafetė „Aštuonetukas“- su lazdele apibėgti du bokštelius. 4 estafetė „Rieda, rieda obuoliukas“- kamuolio ridenimas tarp kojų. Kamuolys ridenamas tarp kojų, paskutinis gavęs kamuolį bėga aplink bokštelį, grįžęs stoja į eilės priekį, visi žengia žingsnį atgal, vėl ridena kamuolį tarp kojų. 5 estafetė  „Tunelis“ - lįsti pro tunelį su lazdele, apibėgti bokštelį, grįžti, perduoti lazdelę draugui.

Vaikai aktyviai dalyvavo visose rungtyse. Visi greitai, vikriai, ir linksmai įveikė visas kliūtis. Estafetėse vaikai pademonstravo  šoklumo, vikrumo, greitumo, ištvermingumo ir draugiškumo įgūdžius atliekant linksmas estafetes.

Linksmai pasportavę, pasisėmę gerų emocijų visi dalyviai buvo  apdovanoti „Lietuvos mažųjų žaidynių diplomais ir sveikuoliškomis dovanėlėmis.

Po I-ojo „Lietuvos mažųjų žaidynių“ etapo mūsų įstaigoje, bus sudaryta viena rinktinė komanda, kuri atstovaus mūsų įstaigą II-ąjame šių žaidynių etape – Palangos miesto atkrentamosiose varžybose.

 Straipsnį parengė:

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vita Bernatavičienė

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Viktorija Paulauskienė

 

  Lietuva-Tėvynė Mūsų!

Tėvynė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

padėka_atmintis_gyva_nes_liudija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pateiktis1 

KAD ŽIEMA NEPRAILGTŲ

Veržiamės vis pirmyn….. tolyn. Kartais net nepastebime mus supančios erdvės. Vėl baigiasi metai. Gruodis – mėnuo, kai grožimės šerkšnu pasidabinusiais medžiais, sniego patalu užsiklojusia žemele. Gamta šiais metais šio įstabaus grožio pagailėjo, bet mes tikime ir laukiame…..Paskutinis metų mėnuo atneša pasikeitimų ne tik į gamtą, bet ir į kiekvieno mūsų sielą. Tai gražus, ramybę nešantis metas, pripildytas paslaptingos adventinio laukimo nuotaikos. Mes ieškome šilumos ir jaukumo, ramybės, šviesos ir saugumo.

Adventas – rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas. Gruodžio 8 dieną ,,Rudnosiukų” grupės ugdytiniai ir jų tėveliai susirinko į meninės saviraiškos ir kūrybiškumo ugdymo užsiėmimą. Kartu su mumis buvo lektorė ,,Gintarinių Kalėdų”sumanymo autorė Jolanta Liutikienė, kuri pristatė Kalėdinio žaisliuko kūrimo technologiją. Užsiėmimo metu vaikai kartu su tėveliais kūrė Kalėdinį eglutės žaisliuką, puošė natūraliais gintaro gabalėliais. Smagu, kai tėveliai kartu su savo vaikais noriai dalyvauja, leidžia laiką kartu, dalinasi patarimais, grožisi vienas kito pagamintais žaisliukais, kuriais vėliau puoš savo namus, dovanos artimiems žmonėms. Labai džiaugiamės, kad vaikučiai ir jų tėveliai galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, džiugią laukimo nuotaiką. 

Esame dėkingi Palangos miesto savivaldybei ir asociacijai „Ateities specialistų klubas“ už šį edukacinį užsiėmimą, kuris jungia šeimas. Ačiū visiems popietės dalyviams už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka"

 priešmokyklinio ugdymo pedagogė Viktorija Paulauskienė

 

 Kviečiame dalyvauti parodoje (parsisiųsti)

 

 Metodinei d. 2017-11-22.doc

_________________________________________________________________________________

Štai ir praėjo spalvotas l/d  „Pasaka“ gimtadienis, kuris įvyko spalio 3 dieną, darželio aktų salėje. Nors už lango pliaupė stiprus rudeniškas lietus, mūsų darželio vaikučiams tai buvo visai nebaisu. Nes visų susirinkusiųjų salėje laukė linksmybės, žaidimai, dainos bei siurprizai. Darželio vaikus linksmino spalvotas Klounas, kuris buvo kažkur pametęs 32-antrąjį gimtadienį ir prašė vaikų jį surasti, bei pralinksminti. Vaikučiai gavo užduotį nuspalvinti gimtadienį, nes juk gimtadieniai būna spalvoti ir linksmi. Linksmomis dainelėmis visus  džiugino „Pumpurėliai“, „Rudnosiukai“, bei „Nykštukai“ grupių vaikai. O svarbiausias gimtadienio siurprizas buvo gausus balionų lietus, pasipylęs iš dangaus. Daug džiugių emocijų, gražių akimirkų bei geros nuotaikos netrūko mūsų spalvotame gimtadienyje.

 Kristina Motiejauskaitė

Gimtadienis 2017

 

 

2017 m. spalio 2 d. vėl startuoja Tarptautinis mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“.

 

2017 m. rugsėjo 27 d. 9.30 val. Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko atranka į Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I etapą, kuris bus organizuojamas Palangos mieste.   Atrankoje  dalyvavo priešmokyklinio  amžiaus grupių („Nykštukų“, „Rudnosiukai“) vaikai. Į I-ąjį etapą buvo atrinkta stipriausia vaikų komanda, ją sudaro: “Rudnosiukų“ grupės 5 vaikai, grupės aukl. Viktorija Paulauskienė ir sveikatos priežiūros specialistė Laura Ilgaudaitė. Komandos atrinkimo į I etapą konkurso komisijos nariai: Irma Kuojienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Laura Ilgaudaitė, sveikatos priežiūros specialistė, Gražina Šarkauskaitė, vyresnioji logopedė.

 Kviečiame galinčius ir norinčius palaikyti pretendentus į Tarptautinį konkursą „Sveikuolių sveikuoliai“ !!!!!

 Konkurso organizatoriai

2017-09-27

__________________________________________________________________________________

Privalome būti nuolatos pasirengę, turime tinkamai rūpintis tiek vaikų, tiek visų darbuotojų saugumu. 2017 m. rugsėjo 26 d. organizavome civilines saugos funkcine pratybas ,,Evakuacija gaisro metu“. Pagrindinis tokių pratybų tikslas - tobulinti bendrus darbuotojų tarpusavio veiksmus ekstremalių įvykių ar situacijų atvejais, ugdyti darbuotojų sugebėjimą įvertinti susidariusią padėtį, priimti pagrįstus sprendimus ir veikti, tobulinti Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenės parengtį ekstremaliųjų įvykių ar situacijų atvejais.

Vienoje patalpoje ,,kilo“ gaisras. Apie gaisrą pranešė darbuotoja, įstaigos direktorė gavusi pranešimą, įvertino situaciją, priėmė sprendimą evakuotis. Darbuotojai ir vaikai iš pastato sėkmingai evakavosi per išėjimus ir susirinko įstaigos sporto aikštėje. Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis papasakojo ir pademonstravo, kaip naudotis gesintuvu. Įstaigos darbuotojai, naudodami gaisro gesinimo priemones, pabandė patys gesinti gaisrą, vaikai apžiūrėjo gaisrinę mašiną.

Surengtos pratybos leido praktiškai atlikti vaikų bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą. Tikimasi, kad pratybos atnešė naudos ne tik darbuotojams, bet ir vaikams.

 Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė

__________________________________________________________________________________

 

Europos Judumo savaitė 2017 Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“

Kaip ir kasmet Palangos lopšelis-darželis „Pasaka“ šventė Europos judumo savaitę (rugsėjo 18 – 22 d.).

         Linksmosios piratės sukvietė visą bendruomenę į smagią mankštą ir pasiūlė visą savaitę aktyviai judėti, sportuoti. Policijos pareigūnai priminė vaikams, kaip reikia saugiai elgtis gatvėje. Visą savaitę vaikai žaidė judriuosius žaidimus, važinėjosi paspirtukais, dviratukais, o įstaigos darbuotojai išbandė jėgas draugiškose kvadrato varžybose.

Savaitės pabaigoje visi apžiūrėjo vaikų pieštus įspūdžius ir nuotraukas iš šventės akimirkų. Linksmosios piratės apdovanojo vaikus ir auklėtojas padėkos raštais bei paragino kasdien judėti, aktyviai sportuoti ir šypsotis.

 Auklėtojos Valdonė Mauricienė ir Vilma Žurauskaitė

 _________________________________________________________________________________

 

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judrioji savaitė, kuri prasideda nuo rugsėjo 16 dienos. Mes taip pat jungiamės prie šios iniciatyvos ir kviečiame dalyvauti įstaigos renginiuose.

Europos judrioji savaitė 2017m.

Rugsėjo 18-22 d.

 

Rugsėjo 18 d. (pirmadienis)

9.30 val. visuotinė vaikų, įstaigos bendruomenės narių mankšta darželio aikštyne. Patogi apranga J. Mankštą veda aukl.: Valdonė Mauricienė, Vilma Murauskaitė, meninio ugd. mok. Rūta Venckutė-Lenkšienė.

 

Rugsėjo 19 d. (antradienis)

Susitikimai su policijos pareigūnais (priešmokyklinio gr.), organizatorės – priešmokyklinio ugd. aukl.: Dalia Latonienė, Viktorija Paulauskienė

 

Akcija „Savaitė pėsčiomis“: į darželį pėsčiomis, žygiai, išvykos į gamtą, prie jūros ir pan. Turėti geriamo vandens troškuliui numalšinti J. Organizatorės - grupių auklėtojos.

 

Rugsėjo 20 d. (trečiadienis)

10.00 val. „Sporto fiesta“. Krepšinio, futbolo varžybos, dviračių lenktynės, Prisiminti taisykles kaip saugiai žaisti ir sportuoti, pasirūpinti priemonėmis apsisaugoti nuo traumų J. Atsakingos – grupių auklėtojos.

 

Rugsėjo 21 d. (ketvirtadienis)

10.00 val. „Pajudėkim. Smagūs judrieji žaidimai lauke“. Bendruomenės „Kvadrato“ varžytuvės. Organizatorės - grupių auklėtojos, Valdonė Mauricienė, Vilma Murauskaitė.

 

Rugsėjo 22 d. (penktadienis)

Vaikų kūrybinių darbų ir nuotraukų paroda „Europos judrioji savaitė l/d „Pasaka“ įstaigoje, atsakingos: Valdonė Mauricienė, Vilma Murauskaitė.

 

 Judėkime ir būsime laimingesni ir sveikesni!!!

 

Rengė

Irma Kuojienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

2017-09-18


 Pažiūrėkite, draugai: Aš piešiu jau neblogai.
Va kiemelis!
Va namelis!
Va durelės ir langai.
Daug pieštukų aš turiu
Ir visas spalvas skiriu.
Va raudona!
Va geltona!
Tik žalios tai neturiu…

Liepos 12 d. prie darželio pušynėlio rinkosi bendruomenė į dailės plenerą ,,Gamtos spalvų palate". Šis pleneras išskirtinis – jame dalyvavo ir dalino patarimus dailininkė, grafikė, Palangos miesto garbės pilietė Gražina Ožkinytė-Eimanavičienė. Šią popietę virte virė kūrybinis procesas. Dailininkė atskleidė akvarelės liejimo paslapčių, nuoširdžiai bendravo su kiekvienu plenero dalyviu, patarė ir drauge atrasdavo piešinių prasmes.
Ir suaugusiems, ir vaikams tai buvo pažinimo, kūrybiškumo, džiaugsmo ir emocijų valanda.

Pedagogės: Laima Zubienė ir Silva Mažeikytė
Foto

 

2017-06-06


 Sveikatos savaitė „Netingėk, o judėk“.

 Gegužės 8-12 dienomis įstaigoje organizuota sveikatos savaitė žalingų įpročių prevencijai. Grupėse diskutuota apie sveiką gyvenseną, žalingus įpročius ir būdus, padedančius atsispirti jiems. Žaidybinės bei vaidybinės situacijos padėjo atskleisti gero elgesio požymius ir netinkamų įpročių žalą sveikatai. Lopšelio grupėse „Paukšteliai“ ir „Boružėlės“ apsilankę „Varniukas“ su „Žąsiuku“ (organizatorės - auklėtojos Laima Zubienė ir Silva Mažeikytė) vaikams padėjo suprasti, kad nesveika ilgai žiūrėti televizorių, geriau pasportuoti, pašokti.

Sportinę pramogą „Netingėk, o judėk“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai ir padagogai pradėjo linksma mankšta ir šūkiu – „Judėti sveika ir smagu!“. Išsitraukusios „kelionių lapus“, grupės keliavo iš aikštelės į aikštelę, kur laukė įvairiausios sportinės užduotys ir žaidimai: futbolas, krepšinis, tinklinis, estafetės, „klasių“ šokinėjimas, smagios užduotėlės pušynėlyje, žaidimai su parašiutu. Visi pramogos dalyviai  buvo aktyvūs ir džiugiai nusiteikę. Padaryta išvada, kad norint atsikratyti tingulio būtina daug judėti, sportuoti. [Foto galerija]

 Auklėtoja metodininkė Silva Mažeikytė

 

2017-05-30


 

2017-05-14


„Nupirk man spalvotų pieštukų -

Aš piešiu spalvotus namus,

Spalvotą sesutę, spalvotą broliuką,

Senelį, močiutę, mamytę, tėtuką

Ir viską, kas man brangu...“  

TAD KVIEČIAME VISAS MIELAS ŠEIMYNAS GEGUŽĖS 19 D. 16 VAL. Į ŠVENTĘ 

"AŠ, TĖTIS IR MAMA ESAME DARNI ŠEIMA“

 

Kuri vyks mūsų darželio salėje. 

Nepalikite namuose šypsenų ir geros nuotaikos!

 

 

 

 

 

 

2017-05-12


 

SUMANIAUSI ,,PASAKOS" PRIEŠMOKYKLINUKAI

Gražų ketvirtadienio rytą mūsų įstaigos priešmokyklinės grupės ,,Drugeliai" vaikų komanda vadovaujama auklėtojos Aurelijos Kostkienės dalyvavo Žemaitijos regiono priešmokyklinio amžiaus vaikų konkurse ,,Šauniausias priešmokyklinukas", kuris vyko Kretingos rajono Vydmantų lopšelyje-darželyje ,,Pasagėlė". Konkurse varžėsi komandos iš Kretingos, Salantų, Kurmaičių, Gardždų ir konkurso šeimininkai. Vaikai turėjo pristatyti savo namų darbą (komandos prisistatymą), atlikti užduotis, kurios atskleidė visas ugdomas kompetencijas. Mūsų lopšelio-darželio ,,Pasaka" komanda susumavus visus balus laimėjo ,,Sumaniausio priešmokyklinuko" nominaciją. Komandos nariai -  kapitonė Vitautė Pikturnaitė, Martyna Lauciūtė, Nojus Gaučius, Vytautė Šamonskytė, Beatričė Griškevičiūtė ir Grigas Šerniauskas puikiai atliko visas užduotis: skaitė, rašė, skaičiavo, parodė savo komandinio darbo ir meninius gebėjimus. Šventės organizatoriai pasistengė suteikti vaikams kuo daugiau džiugių emocijų.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Aurelija Kostkienė

 

 

 

 

 

 

 

2017-05-04


 „Aš – šauniausias būsimas pirmokas“

 Gegužės 3 d. įstaigos priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ ugdytiniai Elantė Kontrimaitė ir Arnas Šeškus su palaikymo komanda dalyvavo Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikų konkurse „Aš – šauniausias būsimas pirmokas“. Vaikai, dalyvaudami „Talentų šou“ turėjo galimybę atskleisti savo pomėgius, o įgytas žinias, gebėjimus demonstravo atlikdami matematines, kalbines, socialines užduotis. Konkurse Elantė ir Arnas pasirodė labai šauniai, bendraudami su kitais patyrė džiugių emocijų. Dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Silva Mažeikytė

 

 

2017-04-25


,,2017 m. Palangos saugiausias darželis“

 2017 m. balandžio 12 d. Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato organizuojamas konkursas „2017 m. Palangos miesto saugiausias darželis“. Vaikai žaismingai pristatė save, varžėsi sportinėse estafetėse. Daugiausia emocijų sukėlė policijos draugo šuniuko Amsio pasirodymas. Puikiai pasirodę, mūsų komandos vaikai užėmė II vietą, buvo apdovanoti asmeninėmis dovanomis: kuprinėmis, dėlionėmis ir saldainiais. Visa bendruomenė džiaugiasi ir dėkoja komandai, atstovavusiai įstaigai šiame konkurse: priešmokyklinio ugdymo grupės „Drugeliai“ ugdytiniams – Beatričei Griškevičiūtei, Marijai Saulei Rulytei, Vytautei Šamonskytei, Nojui Gaučiui, Mykolui Černiauskui – ir jų priešmokyklinio ugdymo pedagogei Aurelijai Kostkienei.

 

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė

 

2017-04-19


 Balandžio 18d. l/d "Pasaka" kiškis (auklėtoja Kristina Motiejauskaitė), gaidelis (auklėtoja Vita Bernatavičienė) sukvietė visų grupių vaikučius pasidžiaugti mažosiomis Velykėlėmis. Šiai šventei ruošėmės iš anksto. Vaikai spalvino, margino margučius salei papuošti. Vaikai dainavo, sakė eilėraščius apie Velykas, sekė legendą "Kodėl dažome kiaušinius", žaidė žaidimą "Karštas kiaušinis", šoko ratelius "Kiškelis bebėgdams", "Laukiame Velykų", supavo margučius. Šventės pabaigoje gaidelis su kiškeliu visus apšlakstė vandeniu. Velykų bobutė (auklėtoja Iruta  Jakubienė) pasveikino visus sulaukus Šv. Velykų, pavaišino visus pyragu ir palinkėjo gražaus pavasario. Fotogalerija

Auklėtojos Kristina ir Vita.

 

 

2017-04-24


„DAROM 2017“

Mūsų kolektyvas jau penktus metus iš eilės prisijungė prie akcijos ,,DAROM“, valėme Šventosios girinkijos miškus. Darom pagrindinis tikslas išlieka atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas Lietuvoje, bei visame pasaulyje ir skatinti savanorystės, bendruomeniškumo ir pilietiškumo jausmą. Džiugu, kad ir mes prisidėjome prie gamtos švarinimo bei atlikome pilietinę pareigą.

  

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė

 

2017-04-05


Tardicinių švenčių papročių puoselėjimas

 Štai ir įvyko paskutinis edukacinis užsiėmimas, sukvietęs tėvelius ir vaikus pasiruošti artėjančioms šventėms Velykoms: kiaušinius marginti vašku, prisiminti marginimo raštų, spalvų reikšmes, papročius. Įgyvendinant Palangos švietimo pagalbos tarnybos projektą ,,Tradicinių švenčių papročių puoselėjimas šeimoje“, Palangos lopšelyje-darželyje ,,Pasaka“ įvyko šeši užsiėmimai, kurių metų dalyviai aptarė Kūčių – Kalėdų, Užgavėnių, Velykų švenčių papročius, padėjo įstaigos bendruomenei rūpintis savojo krašto papročių puoselėjimu, prisimenant senąsias tradicijas ir bandant jas įprsminti naujai. Norisi pasidžiaugti ir padėkoti mamoms ir pedagogėms aktyviai dalyvavuvusioms šiuose renginiuose: Kristinai Gustaitienei, Ritai Sabaliauskienei, Ritai Tapinienei, Emilijai Butkienei, Raimondai Daukantienei, Jurgitai Keperšienei, Gintarei Riepšaitei - Daniliauskienei, Rimai Šaltupienei, Renatai Narkienei, Juditai Pearson, meninio ugdymo mokytojai Rūtai Venckutei-Lenkšienei, priešmokyklinio ugdymo pedagogei Vaidai Zaleckienei. Visą šį laikotarpį šiltai, kūrybiškai ir nuoširdžiai bendravo, įdomiai papasakojo, šmaikštavo, pamokė tradicinių Palangos krašto kalendorinių švenčių šventimo, pasidalino sukaupta patirtimi, žiniomis lektorė Otilija Simonaitienė su drauge Virginija. Viliamės ir tikimės, kad tėveliai sugebės naujai pažvelgti į tradicines šventes, tai paskatins mūsų vaikus natūraliai perimti suaugusiųjų veiklas, sudominti vaikus savo krašto tradicine kultūra, būti aktyviais švenčių dalyviais ir pagalbininkais.

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka“ drektorė Dainora Šeižienė 

 

2017-04-04


Maloniai kviečiame visus balandžio 18 dieną, 10 val. į rytmetį „Vaikų Velykėlės“. Nepamirškime į darželį atsinešti po margutį ir gerą nuotaiką.

 Šventės organizatorės auklėtojos Vita Bernatavičienė ir Kristina Motiejauskaitė.


2017-04-03

 „Pasakos“ Teatrų festivalis 2017“ 

                      Kiekvienais metais kovo 27 d. minima tarptautinė teatro diena. Ši šventė minima nuo 1962 metų. Lietuva drąsiai gali didžiuotis prieš kitas šalis kaip turinti daugybę teatrų, jų ji turi daugiau nei 30, iš kurių ne vienas pripažintas ir pasauliniuose teatrų festivaliuose.

                      Ši garbinga dienaymima ir Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“. Šiai dienai „Pasakos‘ bendruomenė skiria net visą savaitę. Šios šventės iniciatorių Auksės Laučienės ir Dalios Latonienės dėka šis renginys įstaigoje tapo tradiciniu. Šiais metais dalyvauti renginiuose buvo pakviestos ir Palangos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės. Smagu, kad neišsigandę iššūkio, sutiko dalyvauti Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai ir jų ugdytiniai. „Gintariukų“ trupės vaidinimas „Varlytės gripas“ džiugino ir akį, ir širdį tiek mažo, tiek didelio. Visos savaitės metu tėveliai, jų vaikučiai, pedagogai ruošėsi pasirodymams. Net patys mažiausieji, lopšelio grupių vaikai, nepabūgę didelės žiūrovų auditorijos ir garsių ovacijų bei plojimų, puikiai pademonstravo savo pastatymus. Jie buvo nuostabūs!                 Pedagogams talkino meninio ugdymo mokytoja Rūta Venckutė-Lenkšienė. Kūrybiškumui ir fantazijai nebuvo ribų. Tai puiki galimybė gėrėtis įspūdingais drabužėliais, sukurtais pedagogų ir tėvelių, džiaugtis vaikų pasirodymais, dalinti vieni kitiems šypsenas ir gerą nuotaiką. Nenusižengiant tradicijai, festivalio sumanytojos ir organizatorės, bei renginių vedėjos, auklėtojos Auksė Laučienė ir Dalia Latonienė, dalyvius apdovanojo „Pasakos“ teatrų festivalio 2017 auksiniais scenos zuikiais.

                      Gal kada, netolimoje ateityje, didžiosiose scenose galėsime matyti Lietuvos aktorius, kurie sakys: - Štai - tai mano darželis, kuriame prasidėjo mano pirmieji aktorystės žingsneliai! Kas žino, kas žino?!......

 Fotogalerija

Irma Kuojienė,
Palangos l/d „Pasaka“
direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

 

2017-03-30


 Kovo 29 dieną 12 priešmokyklinių grupių ,,Bitutės" ir ,,Drugeliai" vaikų dalyvavo ,,Lietuvos mažųjų žaidynių" I etapo varžybose Palangos miesto Sporto arenoje. Vaikai rungtyniavo estafetėse kartu su kitomis komandomis. Džiaugiamės savo vaikų pasiekta trečiąja vieta, jų pastangomis dalyvauti, sportuoti ir laimėti. Ačiū priešmokyklinių grupių pedagogėms Silvai Mažeikytei, Kristinai Motiejauskaitei, Aurelijai Kostkienei ir Vaidai Zaleckienei už pastangas kuo geriau paruošti vaikus varžyboms, o direktorei Dainorai Šeižienei už nuoširdų komandos palaikymą visų varžybų metu. Tikimės kitais metais rezultatai bus dar geresni, juk svarbu netik laimėti, bet ir dalyvauti.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Aurelija Kostkienė

 

2017-03-27


 

Visą praėjusią savaitę mūsų lopšelyje - darželyje  vyko "Savaitė be patyčių". Grupės vaikai su auklėtojomis aptarė draugystės temą, nagrinėjo jos svarbą, draugišką elgesį, būdus, kaip susirasti draugų, išlaikyti draugiškus ryšius. Darė dovanėles savo draugams, atsinešę vaišių sėdo prie stalo ir mokėsi dalintis su draugais. Piešė savo geriausią draugą. Vaikams buvo parodytas filmukas apie patyčias "Didelis draugas" po kurio vyko filmuko piešimas ir aptarimas. Tėveliai taip pat noriai įsijungė į savaitę, prirašė gražių žodžių apie draugystę, bei palinkėjimų šia tema.

                      Su vaikais sutarėme draugauti, mylėti vienas kitą, neskriausti šalia esančio, draugiškai žaisti, o susipykus apsikabinti ir susitaikyti. Vaikai diskusijų metu suprato, kad draugas reikalingas ne tik pažaisti, bet draugas gali ir nelaimėje padėti.

 Fotogalerija

Auklėtoja Vita Bernatavičienė

 

2017-03-16


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Sodinčius“ – prekybos tinklo IKI socialinės atsakomybės projektas, kuris padeda vaikams daugiau sužinoti apie vaisius ir daržoves.

Šįkart kviečiame auginti vaikų draugystę su daržovėmis tikrąja šio žodžio prasme. Todėl dovanojame darželiams dvidešimt šiltnamių su sodinukais ir įrankiais, kad vaikai patys sodintų ir prižiūrėtų įvairias daržoves.

Kurie Lietuvos darželiai laimės šiltnamius daržovėms auginti? Išrinkime nugalėtojus visi kartu! Kviečiame aktyviai balsuoti ir palaikyti labiausiai patikusius darželius iki balandžio 2 d. O laimėtojus sužinosime balandžio 5 d.

Šiltnamius laimės vaikų darželiai, surinkę daugiausiai palaikančiųjų balsų. Todėl padėkite savo favoritams aktyviai balsuodami!


Norime priminti, kad bet kokie taisyklių pažeidimai balsuojant (perkami balsai, balsuojama po kelis kartus iš to pačio IP adreso ir pan.) nebus toleruojami. Mums teks imtis priemonių ir pagal konkurso taisykles šalinti darželius iš projekto.

Prašome palaikyti mūsų darželio ,,Rudnosiukų" grupės svajonę laimėti darželiui šiltnamį, kad vaikai įgytų daugiau žinių apie vaisius ir daržoves, kurios ilgainiui formuotų tinkamą mitybą ir sveiką gyvenimo būdą.

 

2017-03-14


„Savaitė be patyčių“ Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“

  „Vaikų linija“ jau aštuntą kartą inicijuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė. Kovo 20-24 dienomis akcijos organizatorės Vita Bernatavičienė ir  Kristina Motiejauskaitė kviečia dalyvauti veiklose, diskusijose, pokalbiuose ir siekti, kad nu mažų dienų vaikai išsiugdytų nuostatas, neleidžiančias patyčioms klestėti visuomenėje, ugdyti jų pilietinį sąmoningumą, skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio ir vaikų bei suaugusiųjų santykius.

 

Maloniai kviečiame prisijungti visus! 

 

2017-03-09


Kovo 7 d. įstaigoje įvyko šventinis koncertas – teatralizuotos literatūrinės muzikinės programos „Širdies giesmė“, skirtos Bernardo Brazdžionio 110-ajai gimimo sukakčiai paminėti. Režisieriaus Ramūno Kaubrio projektas pradėjo savo kelionę. Pirmieji klausytojai – įstaigos darbuotojai. Ypatingai visus sujaudino vienos iš dalyvių, meninio ugdymo mokytojos Rūtos Venckutės-Lenkšienės, nuostabaus balso savininkės, pasirodymas. Koncerto pabaigoje mielai buvo nustebintos ,,Pasakos“ moterys, pasveikintos su artėjančia tarptautine Moters diena, įteiktas gėlės žiedas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Direktorė Dainora Šeižienė

 2017-03-08


 

2017-03-03


 

Užgavėnės - išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai, linksmai, nes tikėta, kad, jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs. Šiemet gamta kaip niekada pagailėjo didžiausio vaikų džiaugsmo – sniego. Tačiau nežiūrint į tai, darželio vaikučiai,  ruošėsi Užgavėnių šventei. Grupėse visą savaitę kalbėta apie šventės tradicijas: Morės deginimą, Kanapinio ir Lašininio dvikovą, persirengėlius, blynų valgymą, didelį triukšmą, skambią ir įvairią šventės muziką. Vaikai kartu su auklėtojomis, tėveliais gamino kaukes (spalvino, karpė, klijavo)

    Tai pati džiugiausia diena, kai vaikai, persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių gamintomis kaukėmis, išgužėjo į kiemą atsisveikinti su šaltu oru ir vyti žiemą iš kiemo. Grojant muzikai visi linksminomės, šokome, dainavome, pokštavome.  Kokios Užgavėnės be Lašininio ir Kanapinio varžytuvių! Gausiausias būrys vaikų rikiavosi Kanapinio pusėje, todėl stipriau patraukus virvę varžytuves nugalėjo Kanapinis.   Visi persirengėliai buvo pavaišinti šiltais, gardžiais blynais. Mažieji darželio ugdytiniai įsitikinę, kad žiema nebesugrįš ir dabar jau netrukus sulauksime pavasarėlio.

Šventės organizatorės 

Auklėtoja metodininkė V. Gadliauskienė

Vyr. auklėtoja V. Paulauskienė


2017-02-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2017-02-06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2016-12-21

PREMJERA ,,LEDO KARALIENĖ“

 2016 m. gruodžio 21 d. lopšelis-darželis „Pasaka“ šurmuliavo ir nekantriai laukė vakaro. Juk žada atvykti pati ledo karalienė. Darželio langai apsitraukė šerkšnu, o nuo lubų leidosi didžiuliai sniego burbulai...

17.00 valandą, salėje susirinkus vaikų tėveliams, prasidėjo kalėdinės pasakos „Ledo karalienė“ premjera. Pagrindinė pasakos herojė – Gerda (priešmokyklinės grupės „Drugeliai“ ugdytinė Martyna Lauciutė), ieškodama savo brolio Kajaus (priešmokyklinės grupės „Bitutės“ ugdytinis Arnas Šeškus), kurį pagrobė pati ledo karalienė (auklėtoja Auksė Laučienė), savo kelyje sutinka daug naujų draugų. Sutikti mergaitės draugai, tai visi grupių vaikai, kurie tą vakarą pavirto nykštukais, princais ir princesėmis, virėjais, juodais varniukais, ledo žmogeliukais, plėšikais, o patys mažiausieji – baltomis snaigytėmis. Vaikai savo šokiais, dainomis, gerais norais ir darbais padėjo Gerdai įveikti visus sunkumus ir kliūtis, o svarbiausia nugalėti Ledo karalienę ir susigražinti brolį Kajų.

Šv. Kalėdos – tai stebuklų metas. Tik stiprūs ir nuoširdūs jausmai, geros ir mylinčios širdelės gali įveikti šaltį, ledą, blogį, melą... Būkime nuoširdūs, saugokime ir mylėkime vieni kitus!

Daug džiaugsmo, pagirų ir tėvelių pasakytų gražių žodžių sulaukusi pasaka tęsia maratoną! Sausio 19 dieną lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai ir auklėtojos kviečia Palangos ikimokyklinių ugdymo įstaigų vyresniųjų grupių vaikučius nusikelti į pasaką, susitikti su jos herojais ir pačia Ledo karaliene. Laukiame su nekantrumu!!!

Auklėtojos Valdonė Mauricienė,

Vaida Zaleckienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

2016-11-17 

„SAULĖTO ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ PER LIETUVĄ“

 PALANGOS STOTELĖ

 Palangos lopšelis-darželis „Pasaka" dalyvauja Respublikiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologiniame švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“.  Bendruomenę dalyvauti projekte subūrė auklėtojos Viktorija Paulauskienė ir Auksė Laučienė.

Kelionė prasidėjo 2016 m. balandžio mėnesį nuo pažinties su sėklomis. Jas pasodinome ir apgyvendinome savo „Žaliojoje palangėje“. Sėkleles sodinome į vienkartines permatomas stiklinaites, kad vaikai galėtų stebėti sėklyčių augimą: kaip ilgėja ir vystosi šaknys, kaip iki šaknelių nubėga vanduo. Vaikai sužinojo apie dirvožemį, sėklų įvairovę, kokios sąlygos yra būtinos, kad augalai augtų ir t.t., jie rūpestingai jas prižiūrėjo, laistė, stebėjo kaip skleidžiasi pirmieji moliūgo lapeliai.

Per Šeimos šventę išpuoselėti ir mylimi vaikų daigeliai iškeliavo į šeimas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais augino, globojo daigelius. Didelės meilės dėka daigeliai greitai užaugo ir sutvirtėjo.

Rudenį nuėmėme moliūgų derlių. Užaugintus moliūgus atnešėme į darželį. Rinkome didžiausią, sukūrėme ilgą saulėtą oranžinį moliūgų traukinį, jo ilgis 12 m. 70 cm., suskaičiavome traukinio „vagonus“, jis tūrėjo net 54.  Didžiausią moliūgą užaugino Dominykas Balčytis, 5 m. („Nykštukų“ gr.)

Buvo organizuota kūrybinių darbų parodą „Moliūgai, moliūgėliai“, gaminome patiekalus iš moliūgų, degustavome, vaišinome bendruomenę. Iš tėvelių atneštų receptų buvo sukurta receptų knygą.

Su nekantrumu visi laukėme lapkričio 11dienos (Šv. Martyno vardo dienos).  Tą dieną  darželis pasipuošė ir nušvito moliūgų žibintais.

Taip oranžinis traukinys riedėdamas per visą Lietuvą buvo užsukęs ir į Palangos l/d „Pasaką“!!!

 

Auklėtoja Viktorija Paulauskienė 


 2016-10-06

SU GIMIMO DIENA, DARŽELI! 

Spalio 5 dieną Palangos lopšelis-darželis „Pasaka" šventė 31-ąjį gimtadienį. Jį organizavo ir vedė auklėtojos: Kristina Motiejauskaitė ir Loreta-Ieva Motužienė, joms talkino meninio ugdymo mokytojos: Rūta Venckutė-Lenkšienė bei Viktorija Reminė bei grupių auklėtojos.     Salę papuošė gamtinių medžiagų bei daržovių kompozicijos, kurias vaikų tėveliai bei seneliai užaugino ir surinko. Į salę buvo pakviesti visų grupių vaikai bei darželio bendruomenė. Šventėje netrūko linksmybių, įvairiausių žaidimų, šokių, dainelių. Vaikai pademonstravo ne tik savo žinių kraitį: mynė mįsles apie daržoves, rankelių miklumą- dėliojo dėliones, bet ir vikrumą, lankstumą  bei grakštumą. Šventės pabaigoje visų vaikų džiaugsmui pasipylė balionų lietus ir nuaidėjo pauškučiai. Auklėtojoms buvo įteikti simbolinio „tortų“ gabaliukai, kuriuose grupių vaikų laukė saldžios staigmenos ir draugų palinkėjimai.


 2016-09-13

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judrioji savaitė, kuri prasideda nuo rugsėjo 16 dienos. Mes taip pat jungiamės prie šios iniciatyvos ir kviečiame dalyvauti įstaigos renginiuose. 

Europos judrioji savaitė 2016 rugsėjo 16-22 d.

 Rugsėjo 16 d. (penktadienis)

8.15 val. visuotinė vaikų, įstaigos bendruomenės narių mankšta darželio aikštyne. Mankštai reikalingi kaspinai ir patogi apranga. Mankštą veda aukl.: Silva Mažeikytė, Laima Zubienė, meninio ugd. mok. Rūta Venckutė-Lenkšienė;

Rugsėjo 19 d. (pirmadienis)

10.00 val. mozaikos „Pasakos“ logotipas“ kūrimas, plakatų su šūkiais apie judėjimą gaminimas. Atsinešti idėjų ir gamtinės medžiagos. Organizatorės - grupių auklėtojos;

 Rugsėjo 20 d. (antradienis)

10.00 val. krepšinio, futbolo varžybos, dviračių lenktynės, judrieji žaidimai. Prisiminti taisykles kaip saugiai žaisti ir sportuoti, pasirūpinti priemonėmis apsisaugoti nuo traumų. Atsakingos – grupių auklėtojos;

 Rugsėjo 21 d. (trečiadienis)

Susitikimai su policijos pareigūnais (priešmokyklinio gr.), organizatorės – priešmokyklinio ugd. aukl.: Aurelija Kostkienė, Silva Mažeikytė;

 Akcija „Savaitė pėsčiomis“: į darželį pėsčiomis, žygiai, išvykos į gamtą, prie jūros ir pan. Turėti geriamo vandens troškuliui numalšinti. Organizatorės - grupių auklėtojos;

 Rugsėjo 22 d. (ketvirtadienis)

Vaikų kūrybinių darbų ir nuotraukų paroda „Europos judrioji savaitė l/d „Pasaka“ įstaigoje ir Palangos mieste, atsakingos: Laima Zubienė, Silva Mažeikytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irma Kuojienė.

 Judėkime ir būsime laimingesni ir sveikesni!!! 

 

 

 


 

 

Kaip didės mokytojų atlyginimai nuo šio rugsėjo ir 2017 metų

RESPUBLIKINĖ MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „DARŽELIO MISIJA – VAIKO SVEIKATA IR GEROVĖ“

 

 

 

 

 

 

 

 

 LT00117 Palanga, tel.: 8-460-54586, 8-616-00889, faks. 8-460-54586, el.p. mdpasaka@gmail.com