NAUJIENOS, AKTUALIJOS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šventė „Saulės zuikutis“

 Birželio 3 d. vasaros pradžios ir Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga vaikus, darželio bendruomenę pasveikino personažai: Bitė (aukl. S.Mažeikytė) ir Varna (aukl. V. Murauskaitė). Vaikai, ieškodami Vasaros, „traukinuku“ „keliavo“ į mišką, pievą, nuotaikingai šoko ir dainavo daineles.Visiems besilinksminant, trumpam užsukęs pamatyti vasarą, iš karščio leipstantis Kalėdų senelis (aukl. D. Kisielienė) buvo laimingas, kad pamatė vasarą pievoje kartu su vabaliukais, žaidimų aikštelėje kartu su linksmais vaikais. Visi linksmai sušoko Draugystės šokį. Bitė ir Varna  pakvietė visus darželio vaikus piešti savo vasaros svajones, pūsti muilo burbulus ir palinkėjo spalvingų svajonių, plačių šypsenų, gerų draugų, nerūpestingų linksmybių.

 Auklėtoja Silva Mažeikytė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Gegužės 13 - 17 dienomis, mūsų darželyje buvo organizuota sveikatos savaitė „Sveiki vaikai - laimingi tėvai“.  Tai yra linksma ir nuotaikinga šventinė savaitė.  Visos savaitės metu, per įvairias veiklas, vaikai buvo skatinami kuo daugiau judėti. Pirmadienio rytas prasidėjo aktyvia sveikatingumo mankšta su sporto trenere Živile. Dalyvavome akcijoje „Šimtas žingsnelių aplink darželį“. Vakare vaikams ir jo draugams, mamai, tėčiui buvo organizuoti žaidimai, estafetes, visi turėjo galimybę išbandyti savo gebėjimus pučiant muilo burbulus ne tradicinėmis priemonėmis.   

        Kitomis dienomis vyko veiklos, lavinančios vienus ar kitus vaikų įgūdžius: rankų plovimo, to mažuosius mokė priešmokyklinio amžiaus vaikai; sveikatos priežiūros specialistė Laura su vaikais diskutavo  apie sveiką gyvenseną, fizinio aktyvumo naudą mūsų organizmui. Ypač vaikams patiko sveikatos valandėlė „Man skanu kai pats gaminu“,  kurios metu patys gaminosi sveikuoliškus sumuštinius, vaišinosi žolelių arbata,  panaudojant maistinius augalus iš gamtos, sodo, daržo. Lauke su kreidutėmis, guašu ant plėvelės vaikai piešė sveikatai naudingus produktus. Priešmokyklinių grupių vaikai surengė parodą „Sveikatai palanki maisto lėkštė“. Kas dieną vaikai žaidė įvairius judriuosius žaidimus.  Juk judrūs žaidimai, ne tik skatina būti fiziškai aktyviems, bet tuo pačiu vaikams suteikia daug teigiamų emocijų. Labai smagu, kad į veiklas įsijungė ir tėveliai. Po fiziškai aktyvios savaitės penktadienis buvo skirtas visiškam atsipalaidavimui. Visus pakvietėme į šventinį koncertą „Aš, tėtis ir mama esame sveika šeima“.

Auklėtoja Vita Bernatavičienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saulė šypsosi pro langą

Spinduliais parėmus dangų.

Klega paukščiai, gėlės kvepia

Puošdamos Velykų taką.

Vėl pavasaris pas mus.

Laikas puošti margučius.

             Balandžio 23 d. 10 val. visus lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikučius ir bendruomenę Velykų Bobutė sukvietė į šventinį Velykų rytmetį. Susirinkę salėje pasijuto tarsi patekę į pavasarininį kiemelį, kuriame žaliavo žolytė, žydėjo gėlės. Kiemelio šeimininkė višta niekaip negalėjo surasti savo viščiuko. Vaikai jai padėjo. Višta nusivedė smalsų viščiuką pas Velykų Bobutę į svečius. Velykų Bobutė maloniai priėmė svečius ir papasakojo visiems apie Velykų šventę ir jos papročius. Vaikai minė mįsles, sakė patarles, lalavo, dainavo. Velykų Bobutė pakvietė vaikus į kiemą pažaisti, pasisupti ir paridenti margučius. Višta su viščiuku pasiūlė vaikams nupiešti velykinius margučius.

Renginio organizatorės:

Ikimokyklinio ugdymo auklėtojos:

Valdonė Mauricienė,

Vilma Murauskaitė,

Dovilė Kisielienė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

             Lopšelis-darželis „Pasaka“ pripažintas saugiausiu darželiu Palangos mieste. 2019 m. balandžio 9 d. vykusiame „2019m. saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ konkurse laimėta I-oji vieta Palangos mieste. Sekantis etapas – Klaipėdoje. Tikimės pripažinimą atvežti ir iš ten.

      Sveikiname priešmokyklinio amžiaus grupės „Rainiukai“ konkurso dalyvius ir dėkojame juos paruošusiai auklėtojai Vidai Gadliauskienei.

Irma Kuojienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paminėjome Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventinėje eisenoje ,,1990 žingsnių atkurtai Lietuvai” dalyvavo ir ,,Pasakos” bendruomenės atstovai.

Mūsų nepriklausomybė yra ir bus didžiausia vertybė. Linkiu visiems kartu kurti laisvą Lietuvą, kurioje gyvens, žais, mokysis, dirbs, mylės, džiaugsis laisvi mūsų vaikai. Branginkime ir saugokime savo laisvę ir nepriklausomybę.

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Jei nebėgsi, išvarysim,

Su botagais išbaidysim!

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Tai viena iš savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi.

Tad lopšelio-darželio „Pasaka“ „Rudnosiukų“ ir „Boružėlių“ grupės vaikučiai jau prieš savaitę su auklėtojomis ruošėsi šiai šventei: darė kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų. Šventės dieną vieni tapo velniais, kiti čigonais, raganomis ar kitais tradiciniais Užgavėnių personažais. Didžiulis persirengėlių būrys sugužėjo į salę. Persirengėliai linksmai sukosi rateliuose, prašė blynų dainuodami „Mes žydukai Lietuvos, norim blynų ir kavos. Su trenksmu buvo išvyta žiema. O dainomis, žaidimais, skambia muzika buvo pasitiktas pavasaris!!!

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka“

ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Viktorija Paulauskienė,

ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Valdonė Mauricienė

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vasario 11-15 dienomis maloniai kviečiame į

Palangos l/d „Pasaka“ vaikų kūrybinių darbų parodą „Aš myliu Lietuvą“

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, Vasario 16-ajai, paminėti.

Paroda vyks Palangos miesto vaikų bibliotekoje, Vytauto g.59.

Parodos organizatorės: auklėtojos Kristina Motiejauskaitė, Vita Bernatavičienė.

 

 

 

 Kalėdos – laukimo, stebuklų, naujos pradžios metas. Tai - laikas, kai apžvelgiame ir įvertiname savo nuveiktus darbus. Labai malonu, kai tais darbais gali pasidžiaugti.

Žvelgiant į nueinančius 2018-uosius metus, norėtųsi pasidžiaugti daugiau kaip pusmetį Palangos lopšelyje-darželyje ,,Pasaka“ įgyvendinta saviraiškos programa ,,Vabalų miestas“. Jos atsiradimą inicijavo nuostabios pedagogės ir kompozitorės Neringos Lapinskienės muzikinė pasaka ,,Vabalų miestas“. Programą, į kurios įgyvendinimą įsitraukė bemaž 200 Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir 20 pedagogų, parengė lopšelio-darželio ,,Pasaka" auklėtojos Viktorija Paulauskienė, Vida Gadliauskienė ir meninio ugdymo mokytoja Banga Gabriolaitė.

Įgyvendinant ,,Vabalų miesto“ programą, lopšelio-darželio ,,Pasaka" ugdytiniai kartu su tėveliais apsilankė bitininkų ūkiuose, dalyvavo edukacinėse išvykose į botanikos parką, Palangos gintaro muziejų, apžiūrėjo gintaro inkliuzus, susipažino su gintaro savybėmis. Keramikės I. Šypalės paskatinti lipdė įvairius vabalus iš molio, kuriais papuošė įstaigos erdvę. Į pažintį su vabalais noriai įsitraukė visa įstaigos bendruomenė. Nustebino tėvelių kūrybiškumas ir išmonė gaminant vabalus iš antrinių žaliavų. Maloniai džiugino įstaigos administracijos, auklėtojų ir tėvų pastangos kuriant lauko edukacines erdves. Taip atsirado Rojaus vabalų viešbutis, Kirmėlaitės Loretos daržas, Bitės Ritės atradimų laboratorija ir daug kitų - netikėtų, bet labai įdomių erdvių, praturtinančių ikimokyklinio ugdymo programos gamtamokslinę sritį nauju turiniu ir požiūriu.

Bendradarbiaujant su kitomis Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, buvo suorganizuota priešmokyklinio amžiaus vaikų viktorina ,,Kaip gyvena vabzdžiai“. Joje vaikai galėjo pademonstruoti įgytas žinias apie vabalus, atlikti įvairias praktines užduotis.

Programą apibendrino gruodžio 7 dieną vykęs baigiamasis renginys – muzikinė pasaka ,,Vabalų miestas“. Vaikai, jų tėveliai ir pedagogai kartu šoko, dainavo ir smagiai atsisveikino su saviraiškos programa ,,Vabalų miestas“. Tačiau atsisveikino tik formaliai, nes programos metu sukurtos edukacinės erdvės ir pažadintas gamtamokslinis tyrinėjimo jausmas turėtų dar ilgai skatinti vaikų smalsumą, kūrybiškumą, saviraišką, norą eksperimentuoti ir taip darytų gyvenimą spalvingą ir įdomų.

 

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka"

meninio ugdymo mokytoja Banga Gabriolaitė

 

 

 

 

 

Balandžio 5 dieną Palangos miesto sporto arenoje įvyko II-os Lietuvos Mažųjų Žaidynės. Trečius metus dalyvauja ir trys Palangos miesto lopšeliai – darželiai. Skambant muzikai, žaidynių dalyviai žygiavo apie salę ir išsirikiavo prie starto linijų. Žaidėjus pasveikino lopšelio-darželio ,,Pasaka“ palaikymo komanda ,,Pumpurėliai“ vadovaujama auklėtojos Laimos Zubienės. Sveikinimo žodį tarė Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Nijolė Vargonienė ir lopšelio-darželio ,,Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė. Buvo pristatyti  teisėjai, kurie teisėjavo varžyboms. Mažuosius žaidėjus aplodismentais, šūksniais palaikė sirgaliai. Atliekant estafetes visus stebino mažųjų sportininkų azartas, greitumas, vikrumas. Žaidynėse dalyvavusioms komandoms buvo įteikti projekto organizatorių diplomai ir marškinėliai. Darželio „Pasaka“ vaikų komanda šiose varžybose iškovojo II-ąją vietą. Mažųjų žaidynėse svarbu ne tik laimėti, bet ir dalyvauti. Džiaugiamės, kad ikimokyklinės įstaigos įsitraukia į sveikatos stiprinimo projektus. Lietuvos Mažųjų Žaidynes organizuoja ir remia Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir Lietuvos Tautinis Olimpinis komitetas.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vida Gadliauskienė

 

 2018 m. kovo 9 dieną Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“  vyko Lietuvos mažųjų žaidynės I etapas,  „Miško laukymės sporto žaidynės“. Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ organizatoriai yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).  Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinanti prigimtinį judėjimo poreikį, skatinti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Renginys prasidėjo linksma muzika, sirgaliai plojo, į salę  bendrai linksmai mankštelei įžygiavo visi miško gyventojai. Estafetėse rungėsi „Ežiukai“ ir „Rainiukai“ (5-6 metų), „Rudnosiukai“ ir „Nykštukai“ (6-7 metų) ugdytiniai. 1 estafetė „Paslaptingas miško takelis“ - bėgimas su kliūtimis. Peršokti kliūtį, įlipti į lanką, perversti per save, apibėgti bokštelį. 2 estafetė „Kengūrų lenktynės“- nušuoliuoti ir paršuoliuoti su kamuoliu tarp kelių. 3 estafetė „Aštuonetukas“- su lazdele apibėgti du bokštelius. 4 estafetė „Rieda, rieda obuoliukas“- kamuolio ridenimas tarp kojų. Kamuolys ridenamas tarp kojų, paskutinis gavęs kamuolį bėga aplink bokštelį, grįžęs stoja į eilės priekį, visi žengia žingsnį atgal, vėl ridena kamuolį tarp kojų. 5 estafetė  „Tunelis“ - lįsti pro tunelį su lazdele, apibėgti bokštelį, grįžti, perduoti lazdelę draugui.

Vaikai aktyviai dalyvavo visose rungtyse. Visi greitai, vikriai, ir linksmai įveikė visas kliūtis. Estafetėse vaikai pademonstravo  šoklumo, vikrumo, greitumo, ištvermingumo ir draugiškumo įgūdžius atliekant linksmas estafetes.

Linksmai pasportavę, pasisėmę gerų emocijų visi dalyviai buvo  apdovanoti „Lietuvos mažųjų žaidynių diplomais ir sveikuoliškomis dovanėlėmis.

Po I-ojo „Lietuvos mažųjų žaidynių“ etapo mūsų įstaigoje, bus sudaryta viena rinktinė komanda, kuri atstovaus mūsų įstaigą II-ąjame šių žaidynių etape – Palangos miesto atkrentamosiose varžybose.

 Straipsnį parengė:

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vita Bernatavičienė

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Viktorija Paulauskienė

 

  Lietuva-Tėvynė Mūsų!

Tėvynė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

padėka_atmintis_gyva_nes_liudija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pateiktis1 

KAD ŽIEMA NEPRAILGTŲ

Veržiamės vis pirmyn….. tolyn. Kartais net nepastebime mus supančios erdvės. Vėl baigiasi metai. Gruodis – mėnuo, kai grožimės šerkšnu pasidabinusiais medžiais, sniego patalu užsiklojusia žemele. Gamta šiais metais šio įstabaus grožio pagailėjo, bet mes tikime ir laukiame…..Paskutinis metų mėnuo atneša pasikeitimų ne tik į gamtą, bet ir į kiekvieno mūsų sielą. Tai gražus, ramybę nešantis metas, pripildytas paslaptingos adventinio laukimo nuotaikos. Mes ieškome šilumos ir jaukumo, ramybės, šviesos ir saugumo.

Adventas – rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas. Gruodžio 8 dieną ,,Rudnosiukų” grupės ugdytiniai ir jų tėveliai susirinko į meninės saviraiškos ir kūrybiškumo ugdymo užsiėmimą. Kartu su mumis buvo lektorė ,,Gintarinių Kalėdų”sumanymo autorė Jolanta Liutikienė, kuri pristatė Kalėdinio žaisliuko kūrimo technologiją. Užsiėmimo metu vaikai kartu su tėveliais kūrė Kalėdinį eglutės žaisliuką, puošė natūraliais gintaro gabalėliais. Smagu, kai tėveliai kartu su savo vaikais noriai dalyvauja, leidžia laiką kartu, dalinasi patarimais, grožisi vienas kito pagamintais žaisliukais, kuriais vėliau puoš savo namus, dovanos artimiems žmonėms. Labai džiaugiamės, kad vaikučiai ir jų tėveliai galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, džiugią laukimo nuotaiką. 

Esame dėkingi Palangos miesto savivaldybei ir asociacijai „Ateities specialistų klubas“ už šį edukacinį užsiėmimą, kuris jungia šeimas. Ačiū visiems popietės dalyviams už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Palangos lopšelio-darželio ,,Pasaka"

 priešmokyklinio ugdymo pedagogė Viktorija Paulauskienė

 

 Kviečiame dalyvauti parodoje (parsisiųsti)

 

 LT00117 Palanga, tel.: 8-460-54586, 8-616-00889, faks. 8-460-54586, el.p. mdpasaka@gmail.com